Ogólnopolska Konferencja Naukowa z okazji 50-lecia Zakładu Klimatologii

Komitet Naukowy oraz Organizacyjny pragnie zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową z okazji 50-lecia Zakładu Klimatologii, która odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2019 r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konferencja ma na celu podsumowanie osiągnięć i dotychczasowej działalności Zakładu. W szerszym kontekście konferencja ma na celu zwróceniu uwagi na badania prowadzone w ośrodkach naukowych w Polsce, które pozwalają na lepsze zrozumienie mechanizmów funkcjonowania klimatu Polski i Europy.

Koszt uczestnictwa: 400 zł

Zachęcamy do  opublikowania przedstawionych referatów i posterów w monografii naukowej pt. Zmienność klimatu Polski i Europy oraz jej cyrkulacyjne uwarunkowania, która zostanie wydana przez Bogucki Wydawnictwo Naukowe (wydawnictwo znajduje się w wykazie MNiSW). Przygotowane prace (zgodnie z załączonymi wytycznymi) prosimy przysyłać na adres: klimat50@amu.edu.pl do 31 sierpnia 2019 r.

Szczegółowe informacje:

Komunikat I (PDF)