mgr Sebastian Kendzierski nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020

mgr Sebastian Kendzierski uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec przyszłości” za realizację projektu pt.: „Możliwości poprawy krótkoterminowych prognoz pogody nad obszarem Polski przy wykorzystaniu technik MOS oraz ustawień parametryzacyjnych modelu WRF”. Projekt realizowany jest w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki (UMO-2017/27/N/ST10/00565) w Zakładzie Meteorologii i Klimatologii.

Laureatami Nagrody zostają Liderzy Inteligentnego Rozwoju w swoich dziedzinach. Statuetki trafiają do organizacji i osób, które wyznaczają trendy inteligentnego i zrównoważonego rozwoju, tym samym inicjują zmiany rynkowe. Nagradzane projekty już teraz lub w przyszłości mają szansę zrewolucjonizować gospodarkę i podnieść standard życia ludzi. Organizatorem wyróżnienia jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a Partnerem merytorycznym Nagrody Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej. Nagrody tradycyjnie zostaną wręczone podczas tegorocznego Forum Inteligentnego Rozwoju.
Co roku wiodącym tematem są wyzwania innowatorów związane z transferem wiedzy z sektora nauki do biznesu oraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych usług i produktów. Forum to uznane i cenione wydarzenie z udziałem branżowych liderów – wizjonerów, innowatorów i inwestorów. 5. Forum inteligentnego Rozwoju odbędzie się 26-27 listopada 2020 roku w Uniejowie.